Aktsiate pärimine

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 2
Liitunud: 26 Juul 2018, 16:17

Aktsiate pärimine

26 Juul 2018, 16:44

Tere.
Aktsiate pärandamisel on pärijale aktsiate soetusmaksumus 0 ehk siis laps peab müües maksma kogu summa pealt tulumaksu kuigi mul on see juba makstud.Küsimus :Kas luues nende aktsiate jaoks OÜ ja panna kõik oma aktsiad OÜ osakapitali sissemakseks, pääseb laps maksukohustusest sest OÜ-s on see juba osakapital .Täisealisena firma müües või lõpetates tegevuse ei pea maksma tulumaksu ?Tulumaks läheb ainult teenitud kasumi pealt ? On see nii ?

Postitusi: 1179
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Aktsiate pärimine

31 Juul 2018, 22:10

Tere,

Kahjuks ei ole Teie kirjeldatud toimimist järgides võimalik tulumaksu vältida. Pärandi vastuvõtmisega tulumaksukohustust ei kaasne. Küll aga tekib füüsilisel isikul maksukohustus mistahes vara võõrandamisel, samuti tuleb tasuda tulumaks ettevõtlustulult (kui see ettevõttest välja võetakse). Tulumaksuga mittemaksustatav sissetulek on loetletud Tulumaksuseaduse § 15 lg 4 ja lg 5. Teie nimetatud sissetulekuid seal ei nimetata.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Postitusi: 2
Liitunud: 26 Juul 2018, 16:17

Re: Aktsiate pärimine

02 Aug 2018, 21:22

Tere.
Täpsustus
Näide: Asutan OÜ. Põhikapitaliks panen kontole 20 000 EUR või selle väärtuses aktsiaid.Firma müües või tegevuse lõpetades ei ole põhikapital minu tulu vaid see on minu sissemakse OÜ alustamiseks(see ei ole ettevõtlustulu),mille mina saan tagasi maksuvabalt ja maksan maksud ainult kasumi pealt. Kui laps pärib firma kas tõesti peab tema firmat müües või tegevuse lõpetades maksma maksud ka osakapitali pealt(see ei ole ettevõtlustulu) ?Kas ikka on nii,et mina saan kätte osakapitali maksuvabalt ja laps peab selle pealt ka tulumaksu maksma?

Lugupidamisega.

Postitusi: 1179
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Aktsiate pärimine

06 Sept 2018, 12:44

Tere,

Ettevõtte müümisel ja lõpetamisel kehtivad omanikule samad tingimused sõltumata ettevõtte omandamise viisist. See tähendab tulu, mis kuulub maksustamisele, maksustatakse ja maksustamisele mittekuuluvad maksed jäävad maksustamata. Täpsemalt vaadake palun Tulumaksuseaduse varemviidatud sätetest.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta