Seadusjärgne pärimine, kes on pärijad?

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 19 Veebr 2019, 23:51

Seadusjärgne pärimine, kes on pärijad?

20 Veebr 2019, 00:01

Tere. Vanematel (surnud) oli kolm poega. Üks on surnud, tal kaks elusolevat last. Teine poeg elus. Kolmas poeg suri ja on pärandaja. Pärandaja abikaasa surnud, lapsi pole olnud. Teadaolevalt pärandajal polnud hoolduskohustust kellegi ees. Kes on seadusjärgsed pärijad ja mis proportsioonis?

Postitusi: 1419
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Seadusjärgne pärimine, kes on pärijad?

25 Veebr 2019, 18:39

Tere,

Seaduse järgi päritakse siis, kui pärandaja ei ole järele jätnud kehtivat testamenti või pärimislepingut. Kui pärandaja testament või pärimisleping ei käi kogu pärandvara kohta, siis päritakse ülejäänud osa pärandist seaduse järgi.
Sugulased pärivad kolmes järjekorras. Järgmise järjekorra sugulased pärivad vaid siis, kui pole ühtegi eelmis(t)e järjekorra pärijat.
Esimeses järjekorras pärivad pärandaja alanejad sugulased – need on pärandaja lapsed (nii bioloogilised kui lapsendatud) võrdsetes osades. Kui laps on surnud enne pärandajat või loobunud pärandist, siis pärivad tema asemel tema lapsed.
Kui pärandajal ei ole ühtegi alanejat sugulast, asuvad pärima teise järjekorra pärijad, kelleks on pärandaja vanemad. Kui üks või mõlemad vanemad on surnud enne pärandajat või pärandist loobunud pärivad selle vanema asemel tema alanejad ehk esmalt pärandaja vennad-õed, poolvennad-poolõed.
Kui ei ole ka ühtegi teise järjekorra pärijat, siis asuvad pärima kolmanda järjekorra pärijad - pärandaja vanavanemad. Kui üks või mõlemad vanavanemad on surnud enne pärandajat või pärandist loobunud pärivad selle vanavanema asemel tema alanejad ehk esmalt pärandaja tädid-onud.
Ka teise ja kolmanda järjekorra pärijate osas kehtib reegel, et kui pärija on surnud enne pärandajat või pärandist loobunud, siis tema asemele asuvad pärima tema lapsed, kui laps on surnud, siis tema lapsed jne.
Rohkem pärimise kohta saab lugeda https://v1.juristaitab.ee/et/kkk/mul-ku ... mise-kohta

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta