Pärimise küsimused.

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Pärimise küsimused.

19 Sept 2019, 20:42

Tere.On küsimus.Suri minu onu,ehk isa vend,isagi on surnud.Onust jäi järgi maja.Mille pärijaks pärimistunnistuse järgi on kaks inimest,mina ehk onu vennapoeg ja onu ametlik naine,kes elab antud majas üksi.Pärimistunnistuse jägi-loen.1/2 mõttelises osas tema abikaasa,1/2 mõttelises osas tema vennapoeg,ehk mina.Küsimus,miks mulle püüti selgitada advokaadi büroos,et minu osa on ainult 1/4.Tahaks lõpuks aru saada mis siis mulle kuulub,kas pool või 1/4.

Re: Pärimise küsimused.

21 Sept 2019, 21:44

Tere,

Teie küsimusest võib järeldada, et päritud maja oli ostetud abielu ajal. Seega on see Teie onu ja tema abikaasa ühisvara ja pärandi hulka kuulub sellest vaid pool ehk 1/2. Teine pool kuulub ja kuulus juba onu eluajal tema naisele, ehkki seda võibolla ei olnud selliselt registrisse kantud. Kuna olete mõlemad onu naisega pärijad 1/2 mõttelise osa suuruses kuulubki onu osa ehk tema pool majast teie vahel jagamisele. Seepärast on 1/2 onu pärandist 1/4 talle ja tema naisele abikaasade ühisvarana kuulunud majast.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta