1. leht 1-st

lahusvara pärandamine abikaasale abikaasade vastastikuses testamendis

Postitatud: 24 Sept 2019, 13:24
Tere,

Olen abielus, kaks last. Mu ema kinkis mulle kinkelepinguga metsakinnistu. Tegemist on õigusvastaselt võõrandatud ning tagastatud varaga, mida ema sai oma isalt pärimise teel.

Kas ma saaksin teha oma abikaasaga abikaasade vastastikune testament, kus me nimetaksime abikaasaga kogu vara osas teineteise vastastikku oma pärijaks ning pärandada, seega, oma abikaasale peale meie muu ühisvara ka ema poolt kingitud metsakinnistu kui enda lahusvara?

Abieluvaralepingut meil abikaasaga sõlmitud ei ole, meie varalistele suhetele kohaldatakse varaühisuse varasuhet.

Ma tänan teid vastuse eest.

Lugupidamisega

Re: lahusvara pärandamine abikaasale abikaasade vastastikuses testamendis

Postitatud: 26 Sept 2019, 18:09
Tere

Testamendiga saab teha kogu oma vara suhtes korraldusi oma surma puhuks. Ühisvarasse kuuluvate varaesemete puhul tuleb silmas pidada, et pärandajale kuulub vaid pool ühisvarast (teine poolkuulub teisele abikaasale) ja pärandada saab vaid talle kuuluvat osa. Lahusvara puhul saab pärandada kogu vara.
Abikaasade vastastikuse testamendiga määravad abikaasad teineteist pärijateks ja võivad anda ka ühise korralduse kes pärib siis, kui sureb teise abikaasa üleelanud abikaasa.
Seega on Teie kirjeldatud viisil vastastikuse testamendi tegemine võimalik. Abikaasade vastastikune testament peab olema notariaalne, seejuures saab kõikides esile kerkivates küsimustes nõustada ka testamenti tõestav notar.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist