Tulumaksustamine, pärandina saadud maa müük

Foorumi reeglid
Juristaitab veebi digitaalsesse arhiivi kuuluvad alates 2011. aastast kuni 2023. aasta 15. maini veebi teel esitatud küsimused ja juristide poolt antud vastused. Tähelepanu! Arhiivis ei uuendata ega kaasajastata arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik tutvuda ajakohase teabega.

Isikuandmete töötlemise kohta saate lähemalt lugeda siit.
Vasta

Tulumaksustamine, pärandina saadud maa müük

28 Jaan 2020, 19:53

Tere,

Küsimus, tulumaksu tasumise kohta.
Olen pärandina saanud maa koos majapidamisega, kus olen ise sünnist saati elanud. Sai välja mõõdetud mõned maatükid, mis sai maha müüdud.
Maatükid, mida müüsin olid isal riigilt juurde ostetud. Olemas ka vastava sisuline notarjaalne hüpoteegi kinnitus. Hüpoteek tasutud nüüdseks.
Milliseid mahaarvamisi on mul õigus, saadud kasumilt, maha arvestada?

Re: Tulumaksustamine, pärandina saadud maa müük

31 Jaan 2020, 09:56

Tere,

Tänan esitatud küsimuse eest.
Kui päritud või kingitusena saadud kinnisvara võõrandatakse, siis tuleb saadud kasult tulumaksu maksta, v.a juhul, kui isik kasutas seda vara kuni võõrandamiseni oma elukohana. Juurdeostetud maa puhul on oluline ka selle ostmise viis. Näiteks ostueesõigusega omandatud vara müügist saadud tulu maksustamisele ei kuulu.
Rohkem maa võõrandamise maksustamisest, maksustatava kasu arvutamisest ja tulumaksuvabastuse erijuhtudest saab lugeda Maksu- ja Tolliameti veebilehel https://www.emta.ee/et/tulu-deklareerim ... isel#teine


Parimate soovidega
Tiina Mölder
HUGO OÜ jurist

Vasta