Käendus

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 25 Apr 2018, 20:58

Käendus

25 Apr 2018, 20:59

Tere, Mure järgmine: Asutasin aastal 2015 ettevõtte, ning kohe alguses sai ka võetud liisingusse auto, et teenust pakkuda. Pank nõudis minu (juhatuse liikme) käendust. Tänase seisuga on ettevõte vahetanud omaniku ja juhatuse e. ma ei ole enam selle ettevõttega seotud (v.a selle sama auto liisingu käendus). Probleem sai alguse sellest, kui peale ettevõtte kinkimist järgmisele isikule, tuli välja, et ta ei saa ise käendaja olla. Küsimus siis järgmine nüüd: Kas mul on võimalik nüüd sellest käendusest taganeda või mitte? Või mida üldse teha sellises olukorras?

Postitusi: 1555
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Käendus

30 Apr 2018, 16:50

Tere

Käenduse andmisega võtab käendaja kohustuse vastutada põhivõlgniku kohustuse täitmise eest. See tähendab, et kui laenusaaja jääb laenu tagasimaksmisel hätta, võib pank täpselt sama nõude esitada käendaja vastu. Kuna seaduse kohaselt vastutavad käendaja ja laenusaaja panga ees solidaarselt, võib pank nõuda raha maksmist kohe nii põhivõlgnikust laenusaajalt kui ka käendajalt (praktikas reegel). Pank aga võib esitada nõude ka üksnes käendaja vastu.
Seetõttu ei ole võimalik sõlmitud käenduslepingust taganeda. Uus omanik peaks leidma isiku, keda pank käendajana aktsepteerib ja kes on nõus Teie asemele astuma ning sel juhul saab Teid käendusest vabastada.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta