Elatise tasumine ja sissetulek.

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 15 Apr 2019, 18:09

Elatise tasumine ja sissetulek.

16 Apr 2019, 08:12

Tere

Pöördun siia kuna pole veel ükski ametkond vastata mu küsimusele.
Se aasta tõusis miinimutöötasu 540€ peale ja seega 1/2 sellest peaks tasuma lapse elatiseks mis teeb 270€. Kuidas aga seadus ette näeb kui elatise tasuja sissetulek jääb alla miinimumi ehk 500€, siiani olen tasunud elatist 250€ kuus. Milline amet selliste teemadega peaks riigi poolt nõu andma.

Postitusi: 1523
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Elatise tasumine ja sissetulek.

24 Apr 2019, 10:30

Tere

Kahjuks ei ole Te märkinud, kas elatist tasutakse kokkuleppel või kohtuotsuse alusel. Elatise suurus määratakse kindlaks lähtudes lapse vajadustest. Seejuures tuleb silmas pidada, et lapsel on kaks vanemat, kes üldjuhul peaksid kumbki panustama lapse ülalpidamisse pooles ulatuses. Seega, kui elatis ei ole kohtu poolt määratud, tuleks lapse konkreetseid vajadusi silmas pidades vanematel elatise suurus läbi rääkida.
Kui aga elatis on kohtus välja mõistetud ja kohtuotsusesse on kirjutatud, et tasuda tuleb miinimumsummas, tuleb kohtu otsust täita kuni seda pole muudetud. Muutmiseks tuleb pöörduda hagiavaldusega kohtusse ja taotleda elatise vähendamist. Selleks peaksid aga esinema konkreetsed vähendamist lubavad asjaolud, näiteks osaline või puuduv töövõime, teine ülalpeetav jne. Lihtsalt vähene sissetulek ei saa olla miinimumist väiksema elatise määramise aluseks kuna vanemal on kohustus teha jõupingutusi nii endale kui ka oma alaealisele lapsele kohase ülalpidamise saamiseks.
Konkreetsete asjaolude hindamiseks soovitan pöörduda individuaalsele õigusnõustamisele registreerudes eelnevalt veebilehel www.juristaitab.ee

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta