Korteri Eestis ainuomandiks ümber vormistamine peale lahutuse kohtuotsuse saamist USA-s

Foorumi reeglid
Foorumi sihtgrupiks füüsilised isikud.
Küsimusi saab esitada ainult id-kaardiga.
Küsimuste esitamisel kuvatakse Teie ees- ja perekonnanimi.
Küsimustele vastatakse 5 tööpäeva jooksul.
Küsimustele ja vastustele ei saa esitada kommentaare.
Ebasobivad postitused kustutatakse.
Vasta
Postitusi: 1
Liitunud: 07 Mai 2019, 19:40

Korteri Eestis ainuomandiks ümber vormistamine peale lahutuse kohtuotsuse saamist USA-s

07 Mai 2019, 19:56

Tere!

Mis dokumendi ja mis asutusele Eestis ma pean esitama, et registreerida ühisvaras oleva korteri, kus ma elan; ainuomanikuks, kui lahutuse kohtuotsus oleks saadud Ameerikast? Kohtuotsus sisaldab punkti, et endine abikaasa ütleb ühisvaras olevast korterist (mis asub Eestis) minu kasuks. Millised nõudmised selle dokumendi vormistamiseks esitatakse?

Ette tänades!

Postitusi: 1518
Liitunud: 11 Apr 2017, 12:26

Re: Korteri Eestis ainuomandiks ümber vormistamine peale lahutuse kohtuotsuse saamist USA-s

14 Mai 2019, 17:32

Tere

Kui tegemist on olukorraga kus ka Teie abikaasa on märgitud kinnistusregistrisse omanikuna, saate kohtuotsuse alusel teda kandest kustutada. Seda on võimalik teha notariaalselt aga ka elektrooniliselt e-kinnistusregistri kaudu. Aluseks on mõlemal juhul kohtuotsus. Kuna kohtuotsus on tehtud välisriigis tuleb see eelnevalt legaliseerida. Ühes riigis välja antud avaliku dokumendi kasutamiseks teises riigis on vaja rahvusvaheliselt tunnustatud tõestust dokumendi ehtsuse kohta. Selleks tuleb dokument legaliseerida või kinnitada tunnistusega (apostille’ga), kui välislepinguga ei ole ette nähtud teisiti.
Avalik dokument on:
• haldusdokument (diplom, tunnistus, tõend, õiend, teatis vms);
• kohtu või kohtuga seotud ametiasutuse väljastatud dokument (kohtuotsuse ärakiri, väljavõte registrist, kohtutäituri dokument vms);
• notari või vandetõlgi dokument.
Välisriigi avalik dokument, mida soovitakse kasutada Eestis, tuleb legaliseerida selle välisriigi välisministeeriumis või välisesinduses, kus dokument on välja antud ning seejärel Eesti Vabariigi välisesinduses või välisministeeriumi konsulaarosakonnas.Legaliseeritakse ainult originaaldokumenti, selle notariaalselt või ametlikult kinnitatud ärakirja, väljavõtet või väljatrükki, millel on sellele dokumendile allakirjutanud ametiisiku originaalallkiri, ees- ja perekonnanimi, ametikoht ning dokumendi väljaandnud asutuse originaalpitser. Rohkem informatsiooni dokumentide legaliseerimisest on leitav Välisministeeriumi kodulehel https://vm.ee/et/avaliku-dokumendi-legaliseerimine. Samuti nõustab Teid seadusest tulenevalt tehingut tõestav notar.

Lugupidamisega

Tiina Mölder
jurist

Vasta