Alimenti

Правила форума
Дигитальный архив сайта Juristaitab включает в себя ответы юристов на вопросы начиная с 2011.года до 15.05.2023. года.
Внимание! Содержание архива не обновляется. В связи с этим, возможно, следует ознакомиться с актуальной информацией.

Подробнее об обработке персональных данных можете почитать здесь.
Ответить

Alimenti

06 фев 2015, 14:28

Mul on küsimus elatisraha kohta. Lapse isale oli kohtu poolt määratud elatisraha maksmine. Lapse isa ignoreerib seda mitu aastaid. Vahest maksab, vahest ei. Olen pöördunud ka kohtutäituri poole, seal on kogunenud võlg ligi 11000 eur. Aga isalt me ikka raha ei näe, kohtutäitur ka eriti ei tee midagi, kuna lapse isa ametlikult ei tööta, ja kõik kontot on arestitud. Tegelikkus on selline, et lapse isa reisib pidevalt, elab kesklinnas. Kuhu nüüd ma võiksin edasi pöörduda, et ikka kas või mingit elatisraha saada?

Re: Alimenti

09 фев 2015, 08:51

Kui lapse isa elatist ei maksa, siis on võimlaik pöörata nõue tema vanemate vastu. Samuti on võimalik taotleda temale kuuluva vara (juhul, kui see kesklinna korter ikka temale kuulub) arestimist ja sundmüüki.
Vanematel elatise väljamõistmine toimub perekonnaseaduse § 106 lg 2, mille kohaselt „ka sel juhul, kui isikult ei ole võimalik ülalpidamist saada või seda on ülemäära raske saavutada, annab ülalpidamist isik, kes on seda kohustatud tegema järgmisena. Esimeses lauses nimetatud juhul läheb kohustatud isiku asemel ülalpidamist andnud isikule üle õigustatud isiku nõue kohustatud isiku vastu. Nõudeõiguse üleminek ei tohi olla vastuolus ülalpidamist saama õigustatud isiku huvidega.“
Seega on teil võimalus teha hagiavaldus kohtusse ja taotleda asenduskohustuse täitmist. Tihtipeale saavad võlgniku vanemad oma elatise maksmisest kõrvalehiilijat mõjutada.
Antud hagiavaldus on riigilõivuvaba.
Kui te soovite esitada nõuet võlgniku (lapse isa) varale, siis peate tegema hagiavalduse kohtusse ja nõudma võlgniku vara arestimist ja nõuete katmist võlgniku vara arvel.
Siin on vajalik maksta riigilõiv.


Vastas Krista Paal.

Ответить